+420 604 360 408 dostex@seznam.cz

O společnosti DOSTEX

 

Zabýváme se výrobou a prodejem tepelně izolačních konzol určených k ukotvení různých přídavných konstrukcí ke skeletu budovy tak, aby splnila v maximální míře pevnostní požadavky a zamezila tepelnému toku mezi venkovním prostředím a budovou.

Řešení bodových tepelných mostů konzolou DOSTEX:

 

V praxi se účinně neřešil problém úniku tepla u zateplených staveb přes konstrukční prvky napojené přímo na kontakt s budovou – zábradlí, markýzy, zimní zahrady apod. Při dnešním trendu stále se zvětšující tloušťky zateplovacích materiálů nastává také problém s ukotvením těchto prvků k budově přes masivní zateplení – například u zábradlí vzniká nežádoucí pákový efekt. Tyto problémy tepelně izolační konzola DOSTEX v maximální míře řeší. V prvním případě díky speciální konstrukci a použití vhodných vnitřních izolačních materiálů a ve druhém případě se konzola stává masivním prodloužením konstrukce na líc fasády. Absence těchto tepelně izolačních konzol je velkým nedostatkem nejen u pasivních a nízkoenergetických budov ale řeší i kotvení konstrukcí k již zatepleným budovám viz fotogalerie nebo k budovám před zateplením.

Patentově chráněná tepelně izolační konzola DOSTEX je kompletně vyrobená z nerez oceli a zároveň jsou uvnitř konzoly aplikovány tepelné izolanty. Výhodou nerezového provedení oproti jiným kovovým materiálům je jeho nízká tepelná vodivost. Přidanou hodnotou je možnost šroubování i přivaření na obou stranách tepelně izolační konzoly. Tepelně izolační konzoly lze použít i na již zateplené budovy.

Je možnost výroby přesného rozměru na zakázku a doplnění o přípravný element pro snažší montáž konstrukčního prvku dle účelu a přání zákazníka nebo nám stačí poslat výkres a my vám nabídneme nejlepší možné řešení.

Konzoly dopravujeme vlastní dopravou, přepravní společností nebo je možný osobní odběr v naši společnosti.

Naše výrobky jsou chráněny úřadem průmyslového vlastnictví.

Podívejte se co ještě děláme:

www.reming.cz

www.hlinikovaoknabrno.cz

Fakturační údaje:

Petr Lhotský

Hudcova 1a

621 00 Brno

IČO: 68652917   

DIČ: CZ7506133866